Życie mamy i córeczki, moje poszukiwania dobra, hobby :

Ciekawe książki

sobota, 09 sierpnia 2014

 Dwie książki na kolejne letnie wieczory: "Artur Barciś - rozmowy bez retuszu" Marzanna Graff i "Listy Nikodema" Jana Dobraczyńskiego, książka wydana w 1986 roku przez Instytut Wydawniczy PAX.

Książka opisuje losy rabbiego Nikodema, członka Sanhedrynu, który idąc śladami Chrystusa, patrząc na Jego cuda i czyny, rozmawiając z Nim, odrzuca suchą literę Prawa i przyjmuje Jego naukę.

"Listy Nikodema" pisane były w latach 1948-1951, przy łóżku umierającej na nieuleczalną chorobę córeczki pisarza, Elżuni. Książka ciągle znajduje nowych czytelników, jest poszukiwana, potrzebna. Co jest tajemnicą tej popularności? Powieść jest rodzajem komentarza ewangelicznego. Z codziennych spotkań z Ewangelią powstawały praktyczne komentarze, będące wytknięciem sobie lini postępowania. To życie Ewangelią nauczyło Dobraczyńskiego szukania wyjaśnienia dla każdej sytuacji życiowej w słowach Jezusa. Każdy człowiek stoi wobec czegoś tajemniczego, a dla jego życia rozstrzygającego. To sprawia, że sięga chętnie po "Listy Nikodema". Autor dzieli się z nim swymi odkryciami, pokazuje, na jakiej drodze można spotkać Chrystusa.

"Listy Nikodema" czytałam jako bardzo młoda dziewczyna i bardzo mocno poruszyła mnie ta książka. Po wielu latach wróciłam do tej książki. Jako młoda dziewczyna oglądałam też program " Telewizja nocą" poruszający problemy ludzi.

Lektury

wtorek, 29 lipca 2014

Pożyteczna seria książeczek - " Stop przemocy" wydana przez wydawnictwo "Jedność". Jest jeszcze jedna seria dla dzieci z tego wydawnictwa -"Wielkie problemy małych ludzi". Oczywiście odkryłam te książeczki w naszej Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dzielna Emilka

I książeczka ucząca tolerancji dla innych. Wyjaśnia małym dzieciom na czym polega zespół Downa. Znaleziona również w bibliotece. Małolata obie książeczki czytała z wielką ciiekawością.

Inna

i smutne statystyki dotczące czytelnictwa....

http://eregalik.blox.pl/2014/07/nasi-czytelnicy-1.html

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5