Życie mamy i córeczki, moje poszukiwania dobra, hobby :

Psychologia

wtorek, 05 listopada 2013

Magazyn psychologiczny, który zaczęłam czytać i chętnie do niego wracać od 1996 r. zmienia się. Porusza ważne dla kazdego człowieka tematy. Mnie znajomość psychologii bardzo w życiu pomogła - pomogła uniknąć wielu błędów, które z pewnością popełniłabym gdybym nie miała większej wiedzy i świadomości.

Teraz dodatkowo uruchomiona została Akademia "Charaktery" na stronie:

www.akademiacharaktery.pl

Charakter

środa, 21 sierpnia 2013

1. Postaw cel przed sobą - określ go, nazwij, opisz.

2. Nie przykrywaj celu na początku. - Najpierw wymyśl cel, a potem sprawdzisz, na ile jest realistyczny.

3. Cel powinien być pozytywny ( zamiast mówić - "nie chcę się denerwować" lepiej określić cel następująco: "chcę być spokojny").

4. Nie zapominaj o kiju :) czyli w tle pozostaw anty - cel. Sięgaj po to, czego pragniesz, ale pamiętaj też o tym, czego chcesz uniknąć.

5. Ustal, czy cel ma osobiście dla ciebie sens i znaczenie. - Jeśli mówisz "chciałbym" zamiast " chcę" to prawdopodobnie z jakichś powodów cel budzi twoje mieszane uczucia.

6. Określ kolejne kroki - Jeśli zadanie jest ambitne, wymagające dużo pracy lepiej podzielić je na mniejsze "podzadania" - etapy.

7. Ustal termin i warunki działania.

8. Zaczynaj od zaraz, nie od jutra. - Każdy dzień "odkładania na jutro" oddala cię od celu.

9. Nie zniechęcaj się upadkami. - Z każdej porażki płynie wiedza. Nieważne, ile razy upadniesz. Liczy się to, z czym się podniesiesz i gdzie dojdziesz.

10. Nie wszystko naraz. - Wprowadzanie zmian jest "kosztowne" - zużywa naszą energię. Mniej dążeń znaczy więcej. Jeśli zbyt dużo postanawiamy zmienić naraz możemy ponieść porażkę.

na podstawie strony www czasopisma o tematyce psychologicznej : " Charaktery"

 
1 , 2